Pozvánka na odborný víkendový kurz kresby pro pedagogy výtvarné výchovy

publikováno: 21.01.2020 12:12

V rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání II v území ORP Plzeň si vás dovolujeme pozvat na odborný víkendový kurz možnosti kresby, který je určen pedagogům výtvarné výchovy na všech typech a stupních škol v ČR.

Datum konání: 14.-16.2.2020 (od pátku 18:00 do neděle 13:00)

Místo konání: Základní Umělecká škola Plzeň, Jagelonská 14, 301 00 Plzeň

Lektoři: Mgr. Mirka Brázdová

Program: Akreditovaný program je koncipován jako metodický workshop "3 v 1" (teorie-praxe-metodika), přinášející nové pohledy na práci ve výtvarné výchově. V teoretické a zejména praktické části seznámí účastníky s modelem výuky, který využívá metodu hry a experimentu s návazností na současné vizuální umění.

Další témata: MOŽNOSTI KRESBY - linie jako řeč kresby, hledání linie, lineární komponování, kresebné prostředky - tužka a grafit, "měkké" materiály uhel, hrudka, pastel, perokresba, kresba štětcem, experimentální kresba netradičními nástroji a materiály, náměty pro kresbu, témata výtvarných řad a projektů, přesahy do dalších disciplín výtvarného umění. 

Zájemce prosíme o přihlášení u Mgr. Magdalény Kýhosové - Koordinátor implementace MAP II (tel. +420 702 239 607, kyhosova@plzen.eu)

Dokument: map-pozvanka-ws-zus.pdf